Actueel

TSJERKEPAAD in de DOARSPSTSJERKE

Geplaatst op

Als een van de 240 kerken in Fryslân doet in 2023 ook onze Doarpstsjerke mee aan Tsjerkepaad. Dit jaar wordt er in de Doarpstsjerke werk geëxposeerd van onze dorpsgenoot Theo Horneman. Zelf zegt hij hierover: “”Kerk als plaats van ontmoeting”, is het thema van Tsjerkepaad 2023  en voor die gelegenheid maakt de Doarpstsjerke  van Surhuisterveen graag 3 kerkmuren vrij voor expositie. Voor mij betekent dit de unieke mogelijkheid om werk uit verschillende projecten te gaan verbinden tot een drieluik. Samen weerspiegelen de tekeningen het fenomeen verbeeldingskracht, en afzonderlijk vertellen ze weer hun eigen verhaal. De projecten ”Gearanne” en ”Uit voorraad geplukt” zijn eerder tentoongesteld geweest, en voor de nieuwe serie ”Metamorfoses” is het de primeur. Mijn drie projecten ontmoeten elkaar zo voor het eerst op een monumentale plek (sinds 1685) waar verhalen van oudsher tot de geest en de verbeelding hebben gesproken.“ 

De Doarpstjserke is op 1, 15, 29 juli en op 12 en 26 augustus open van 13.30 tot 17.00 uur. Op 26 augustus wordt Tsjerkepaad muzikaal afgesloten met muziek o.l.v. organist Geert van der Heide.

Werk van Theo Horneman

Back To Top