Actueel

Bijbelsmokkelspel: ‘Wie kan je vertrouwen?’

Geplaatst op

Startend in eigen land om vervolgens op ‘een bijbeladres’ de kostbare schatten (bijbels, i.p.v. bijbels gebruikten we ook stenen) naar China te smokkelen. Dit ging natuurlijk niet zonder visum, dus eerst langs een visumkantoor, om vervolgens via het grenskantoor in ‘China’ te komen. Bij zowel het visumkantoor als bij de grens werden de tieners flink aan de tand gevoeld: ‘Wat komen jullie doen?’ Hadden ze een goed verhaal bedacht? Ja dat hadden ze! Sommigen waren zwanger en weer anderen hadden de bijbels buiten laten staan, om vervolgens na het grenskantoor ze buiten even weer op te halen. Tassen en jassen werden gecontroleerd, door een detectiepoort en enkele verdachte personen werden meegenomen naar de verhoorkamer. Vandaar kon het avontuur verder in ‘China’ en moesten er onderweg naar het centrum opdrachten worden gedaan: Onder andere een cadeautje meenemen voor de geheime kerk, een bemoediging schrijven en meer. Maar onderweg waren er natuurlijk ook agenten die ze staande hielden en ondervroegen. Op het Albert Heijn parkeerterrein werd er gezocht naar de juiste informant die hen het adres kon geven voor de huisgemeente. Helaas kozen vele groepjes de valse informant en kwamen ze aan bij een valse gemeente. Daar werden ze warm welkom geheten en werden ze bevraagd op wat ze deden. Helaas had niet iedereen op tijd in de gaten dat ze fout zaten en kostte het veel tijd om vervolgens het juiste adres bij de goede informant op te halen. Al met al wat het weer een geslaagde avond met veel tieners (70!) en veel vrijwilligers (50)!

Back To Top