Actueel

Pubquiz 4.0 pittig maar ontzettend leuk

Geplaatst op

“Tjonge, jonge, wat een drukte hier man…” Terwijl de deelnemers aan de Pubquiz geconcentreerd kijken naar het beeldscherm om typetjes te herkennen, komt in vol ornaat en met veel kabaal het typetje Bob de Rooij de zaal van De Lantearne binnen. Honderdvijftig deelnemers breken al de hele avond hun hersenen op diverse vragen die hen worden voorgelegd en kijken nu opgewekt en ontspannen over hun schouders voor de volgende vraag.

Voor de vierde maal heeft het team Zegencafé binnen de protestantse gemeente Surhuisterveen Boelenslaan op deze eerste vrijdagavond van februari een gezellige spelavond op touw gezet. “Wij willen ook buiten de kerkmuren contact met elkaar door het organiseren van activiteiten”, legt Janko de Vries de missie van het team uit. Samen met Klaas van Houten verzorgt hij deze avond de presentatie.

“Wat is dit ontzettend leuk!”, oordeelt een van de deelnemers die voor het eerst mee doet. “Echt geweldig.” Verdeeld over zeven ronden krijgen de deelnemers tientallen vragen in categorieën als topografie, actueel, bijbelkennis en TV-tunes voorgeschoteld. “De vragen zijn soms best wel pittig”, zo luidt het oordeel van een ietwat oudere deelnemer.

Meedoen en gezelligheid is op dit soort avonden echter belangrijker dan winnen. Nieuw element in deze editie is de joker-kaart die de 32 teams kunnen inzetten bij een ronde waarin ze een prima score hopen te maken. De punten worden dan verdubbeld. Bij de einduitslag blijkt dat de nummers 1, 2 en 3 dusdanig dichtbij elkaar zijn geëindigd dat een beslissingsvraag uitkomst moet bieden.

Het is dan het team Mijn Persoonlijke Favoriet dat er met een barbecue pakket als hoofdprijs vandoor gaat. Het team Wâldpyken – waarin een vertegenwoordigen van de NCGK gemeente – behaalt de tweede plek en team De rest en de Juffen! eindigt op de derde plaats. Team Zegencafe is uiterst tevreden over een bomvolle zaal met tevreden deelnemers en heeft alweer inspiratie voor de editie van volgend jaar.

De einduitslag:

 • Mijn persoonlijke favoriet 103
 • Wâldpyken 102
 • De rest en de juffen! 101
 • Kinky Kosters 99
 • Samengesteld gezin 97
 • De Uitkammers 92
 • De Jopies 91
 • Famkes fan eartiids 89
 • Het sterkste geslacht 89
 • Tijseling & Ro 87
 • De Slimsons 87
 • Het sterke geslacht 85
 • Volgende Vraag Graag 83
 • Van der Kooitjes 83
 • Per consumptie wijzer 83
 • Tusken Eastermar en it Fean 83
 • De Nieuwhofjes 82
 • Em sjen 80
 • De Boelies 78
 • De Cocktailclub 73
 • Dûbelspul 72
 • Efkes sjen 72
 • Baansein 72
 • Per seconde grijzer 69
 • Feanstermarders 68
 • Quiz-niet-veel 68
 • Trekvogels 67
 • De Feanster Fiets Famkes 65
 • Quiz-ook-niet-veel 53
 • Koekjesmonsters 53
 • De Girlies 41
 • Team Barkode 30
Back To Top