Actueel

Doopdienst, 10 december 2023

Geplaatst op

In de dienst van zondag 10 december werd de Heilige Doop bediend aan drie kinderen:

  • Myrle Bron, geboren op 20 juni 2023, dochter van Sieger en Trinette Bron-Sloot, Centrumweg 1D, 9865 BA Opende
  • Marinte Tea Visser, geboren op 4 oktober 2023, dochter van Derick en Femke Visser-Schotanus, Koarstmoas 19, 9231 NC Surhuisterveen
  • Jildert Anne Hoeksma, geboren op 25 oktober 2023, zoon van Louw en Martine Hoeksma-Bosklopper, Groningerstraat 63, 9231 CK Surhuisterveen

In deze feestelijke dienst, met muzikale begeleiding van de eigen huisband Connect, ging voor ds. Hans de Jong.

In het doopgesprek vooraf werd het verzoek gedaan om het lied ‘De hemel dichterbij’ van Ralph van Manen te laten horen. Tijdens dit prachtige lied werden de kinderen binnengedragen, terwijl op de beamer foto’s werden getoond van de dopelingen. “De doop is een heilig teken en zegel van het verbond dat de Here God met ons mensen wil sluiten”, zo legde Hans de Jong uit aan de doopouders en de gemeente. “Het is een opdracht van Jezus ook om mensen te dopen en mensen vertrouwd te maken met het evangelie. Dit teken verwijst de weg naar Jezus, dat Hij voor ons gestorven is en opgestaan uit de dood. En het is een zegel dat het bloed van Jezus voor ons gevloeid heeft en dat Hij voor ons is gestorven en opgestaan uit de dood. En wij mogen met hem leven voor nu en altijd. Daar wil de doop naar verwijzen en ons oproepen naar een levend geloof in Hem.

Na de bediening van de doop werden de doopouders door de gemeente toegezongen Opwekking 710 – Vader maak mij tot een zegen.

Foto’s: Harm Feitsma

Back To Top